لزوم به کارگیری کار عمیق و کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی

لزوم به کارگیری کار عمیق و کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی

چند سالی هست که از پیام رسان ها و  شبکه های اجتماعی استفاده میکنم. از زمان Yahoo Messenger. 

زمانی که اینترنت های DialUp استفاده میشد. البته استفاده علمی و مفیدی هم از این پیام رسان نمی شد و نهایتا یه سری گپ و گفت بود که چیزی از توش برای من حداقل در نمیومد.

سال های بعد فیس بوک و به دنبالش Twitter از شبکه های اجتماعی دیگه ای بود که من استفاده کردم.

یه نکته ای که دوست دارم اول کار بگم این هست که شبکه های اجتماعی رو نمیشه بد یا خوب مطلق در نظر گرفت. همین شبکه اجتماعی که برای من مفید نبود برای خیلی ها مفید هست و منبع درآمد اون هاست و زندگی شون رو با اون متحول کردن.

همین الان فرصت های  زیادی در شبکه های اجتماعی به خصوص در زمینه کسب و کار و تبلیغات وجود داره که میشه ازشون استفاده کرد. ولی اول باید کسب و کار، ایده یا هدفی داشت بعد سراغ استفاده از شبکه های اجتماعی رفت.

شبکه های اجتماعی این قابلیت رو دارن که با الگوریتم های هوشمندی که دارن آدم های بدون هدف رو به هر سمتی که می خوان بکشن و روزی چند ساعت اون ها رو به وبگردی مشغول کنن که ماحصل اون اعتیاد بیشتر و بیشتر هست.

من هیچ وقت نتونستم از ظرفیت های شبکه های اجتماعی استفاده کنم و برعکس فرصت استفاده از ظرفیت های دیگه ای که در جاهای دیگه داشتم رو هم از دست دادم.

همه این ها جلو رفت تا اینکه چند وقت پیش یه ویدئو از جادی می دیدم که توش یه کتاب به اسم Deep Work یا کار عمیق نوشته کال نیپوپورت رو معرفی کرد. چند ماه بعد این کتاب رو خریدم. جالب بود که دیدم تو این مسیر هستن کسایی که مثل من هستن و شبکه های اجتماعی بیشتر از مزیت براشون معایب داره.

در حال حاضر تصمیم گرفتم اشتراک مطالبی که دارم رو از طریق وبلاگ خودم انجام بدم.

اگر نظری داشتید ایمیل بفرستید. info@bshafiei.ir

این صفحه به روز خواهد شد. 

اشتراک گذاری