تجریه خرید از مقداد آی تی و مقایسه با دیجی کالا

تجریه خرید از مقداد آی تی و مقایسه با دیجی کالا

چند سالی هست که خرید اینترنتی بخش جدا نشدنی از زندگی ما شده. من اولین خرید اینترنتی که داشتم از دیجی کالا بود اما آخرین خریدی که داشتم از مقداد آی تی بود.

چرا همون اول از دیجی کالا خرید نکردم:

قیمت کالایی که قصد خریدش رو داشتم با تخفیف اولین خریدی که مقداد آی تی داشت ۷ درصد یعنی (240000) تومن در اون لحظه اختلاف قیمت داشت. دوم اینکه خیلی سال بود دوست داشتم تجربه خرید از سایت دیگه ای به جز دیجی کالا رو داشته باشم.

خیلی سایت ها رو چک کرده بودم ولی به نتیجه نرسیده بودم. قبل از خرید هم نظرات کاربرای دیگه رو چک کردم. (با جستجوی تجربه خرید از مقداد آی تی)

حالا چرا تصمیم گرفتم مقداد آی تی رو امتحان کنم؟

چون سایت های دیگه رو یا باهاشون آشنا نبودم یا به نظرم به اندازه مقداد آی تی قابل اعتماد نبودن

تجربه خرید از مقداد آی تی

 • سایت با درصد قابل توجهی از نظر تجربه کاربری نسبت به دیجی کالا ضعیف تر هست.
 • من موقع ثبت کالا آدرس رو اشتباه انتخاب کردم و موقعی که فهمیدم و خواستم اون رو اصلاح کنم وقتی تماس گرفتم گفتن باید سفارش رو کنسل کنی و از اول ثبت سفارش رو انجام بدی. روند ثبت سفارش هم اینطوری نیست که با کلیک این کار انجام شدنی باشه
  • باید حتما بری داخل فرم تماس با ما یه فرم ثبت کنی بعد از طریق اون فرم این کار رو انجام میدن
  • بعد که دوباره پول به اعتبارت اضافه شد سفارش رو دوباره ثبت کنی
 • مساله بعد این بود که من وقتی وارد فرم سفارش شدم چیز جالبی دیدم. هیچ لینکی تو فاکتور نیست که بخوای به کالا برگردی. کاملا بر عکس دیجی کالا
 • عدم پاسخگویی تلفن گویا بعد از چندین بار تماس.

چرا دیجی کالا رو ترجیح میدم؟

 • امکانات سایت دیجی کالا به اندازه ۷ درصد نه به نظرم به اندازه چندین درصد تجربه خرید بهتری  از مقداد آی تی به من میدن. دلیل هم اینه که واقعا برای زیر ساخت سایت هزینه می کنن و سایت خیلی مهندسی شده تری هست.
 • از نظر امکاناتی مثل معرفی محصول، نظرات، تنوع فروشندگان، و ... هم خیلی قوی تره
 • به نظرم تنها در خریدهایی می ارزه به غیر از دیجی کالا خرید کنیم که اختلاف قیمت بالای ۳۰ درصد باشه و اینکه سایت اعتبار داشته باشه. البته این عدد خیلی دقیق نیست و باید خیلی معیارهای زیادی رو کنار هم بزاریم و حدودی به این عدد رسیدم ( که فکر میکنم بیشتر از این هم باشه)
 • از نظر ارسال دیجی کالا خدمات تحویل متنوع تری داره و مهم تر اینکه خودش سیستم توزیع هم داره و ما می تونیم زمان دریافت رو هم خودمون مشخص کنیم تا بهتر برنامه ریزی کنیم. از طرفی تحویل کالا از طریق سیستم توزیع بار دیجی کالا مطمین تر هست چون کالا رو به شخصی تحویل میدن که کد دریافت کالا رو گرفته باشه.
 • از نظر پشتیبانی و خدمات پس از فروش هم دیجی کالا خیلی بهتر عمل میکنه و براش اعتبار خیلی اهمیت داره و سعی میکنه کمترین خظا رو داشته باشه.

تجربه خوب خرید خودش درصد زیادی از مبلغ هست. البته امیدوارم دیجی کالا روی قیمت هم همیشه تمرکز داشته باشه تا از نظر قیمت هم همیشه خیالمون راحت باشه

و در درجه دوم امیدوارم یه سایت رقیب هم برای دیجی کالا پیدا بشه تا انحصار شکسته بشه. هر چند با قدرتی که دیجی کالا داره رسیدن بهش خیلی کار سختی هست و باید شرکت هزینه و خلاقیت زیادی رو به خرج بده.

بروزرسانی و تجربه مجدد خرید از مقداد آی تی در سال ۱۴۰۲

چند روز پیش از مقداد آی تی با من تماس گرفتن و گفتن شما ۱.۵ سال هست از ما خریدی نداشتید. دلیل خاصی داشته. من دلایلم رو گفتم و اون خانم گفت تو این مدت خیلی ما بهتر شدیم و مواردی که شما گفتید (مثل پشتیبانی ضعیف، تنوع کالا، ارسال و ...) حل شدن.

من هم قصد خرید یه ریش تراش رو داشتم و فرداش ازشون خرید کردم. بعد ۳ روز دیدم هنوز تو سایت زده در حال آماده سازی. تماس گرفتم گفتن فردا می خوایم تحویل پست بدیم. خیلی ناراحت شدم که ۳ روز هست و هنوز آماده نکردن که تحویل پست بدن. همون موقع رفتم تو تماس با ما (که هنوز این امکان عوض نشده که لینک لغو سفارش رو تو سفارش ها بزارن) درخواست لغو دادم.

سفارش رو تو دیجی کالا ثبت کردم. تحویل برای فردا بود. مقداد آی تی ۳ روز طول کشید پول رو به حساب من برگردونه ولی دیجی کالا ۱ روزه کالا رو به من تحویل داد. :-)

نتیجه گیری

از تجربه شخصی که در خرید آنلاین این چند ساله داشتم دیجی کالا با اختلاف در حال حاضر بهترین هست. متاسفانه رقیبی برای دیجی کالا نیست و بعید هم میدونم فعلا پیدا بشه.

امیدوارم دیجی کالا از این انحصاری که داره سو استفاده نکنه.

اشتراک گذاری